فروردین ۱۶, ۱۳۹۷ آسیب های مواد آرایشی

آسیب‌های مواد آرایشی هنگام خواب

آسیب‌های مواد آرایشی هنگام خواب

آسیب‌های مواد آرایشی هنگام خواب

حکیم کرد، در خصوص آسیب خوابیدن با مواد آرایشی روی پوست،‌ گفت:‌ معمولا این مواد هنگام خواب کل سطح پوست را می‌پوشاند و اجازه تبادل حرارتی و تعریق در هنگام خواب را به پوست نمی‌دهند که در این هنگام پوست دچار اختلال خواهد شد.

 با بروز اختلال انسدادی انواع مشکلات دیگر مانند جوش زدن رخ می‌دهد که در اکثر مواقع این جوش‌ها چرکی و وابسته به ریشه مو هستند.

 با بروز تعریق هنگام خواب مواد آرایشی بر روی پوست حساسیت نیز ایجاد می‌کند. به صورتی که حتی ممکن است مالیده شدن این مواد به پتو آلودگی ایجاد کند و ماندگاری آن در طولانی‌ مدت خصوصا در مواد آرایشی بدون کیفیت و ارزان منبع آلودگی، عفونت و آلرژی باشد.

در طب سنتی آلودگی‌ها و مواد آرایشی باعث آسیب به پوست می‌شوند و با تکرار آن لایه‌های پوستی در هم می‌شکنند؛ هم‌چنین  چین‌و‌چروک‌ و در نهایت پیری زود‌رس پوست‌ صورت‌ ایجاد خواهند کرد.

 خانم‌ها باید حتما قبل از خواب صورت‌ و پوست خود را مواد آرایشی و دیگر آلودگی‌ها پاک کنند. زیرا پاک‌کننده‌ها منافذ پوست‌ را به خوبی باز می‌کنند و به شادابی آن کمک زیادی خواهند کرد.

در پایان میتوان توصیه کرد که خانهما قبل از استراحت حتما صورت خود را بوسیله صابونهای گیاهی پاک کننده ارایشی که میتوانند از عطاریهای معتبر تهیه کنند بشویند ضمنا توصیه میشود که حتما از مواد آرایشی معتبر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.