اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ بهترین زمان ختنه

بهترین زمان ختنه کودکان

بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی

خانواده‌هایی که نوزاد پسر دارند نگران ختنه پسرشان هستند. بهترین زمان برای ختنه پسران کی است؟ ختنه پسران در چه فصلی بهترین زمان است؟ از نظر طب سنتی بهترین زمان ختنه پسران چه زمانی می‌باشد؟

بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی

بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی

به گفته حکیم کرد در کتب طب سنتی از قدیم سنین مختلفی را به عنوان بهترین زمان ختنه بیان میکرده اند اما در سالهای اخیر تقریبا همگی بدو تولد و بعضی بلافاصله پس از تولد و در زایشگاه را بهترین زمان ختنه می دانند .

اما منصفانه آن است که برای دانستن بهترین زمان ختنه به سراغ کسی برویم که دستور ختنه را صادر کرده است. همانطور که در نوشته های قبلی ذکر کردیم ختنه یک دستور دینی است که تقریبا در تمام ادیان توصیه شده و در آخرین دین آسمانی واجب شده که برای همه پسران انجام گردد.
در طب سنتی آدابی برای بدو تولد نوزاد بیان گردیده است و تاکید شده که برای نوزاد هفت روزه چند دستور انجام شود که یکی از آنها ختنه پسر میباشد. پس بهترین زمان ختنه از نظر امر کننده به آن روز هفتم پس از تولد میباشد و در صورتی که انجام نشود بهتر است در اولین فرصت برای آن اقدام گردد. البته اگر به هر دلیل ختنه پسر به تاخیر افتاد، یک پزشک با تجربه و صبور میتواند به کودکان و نوجوانانی که لازم است ختنه شوند آرامش روانی لازم را بدهد و همچنین از نظر فنی به گونه ای انجام دهد که بیمارش آزاری نبیند.

چرا بهترین زمان ختنه روزهای اول پس از تولد است

۱- نوزاد تمیز است و شانس عفونت کمتر می شود
۲- آلت تناسلی نوزاد رشد نکرده بنابراین رگهای کمتری دارد و خونریزی به حداقل میرسد
۳- نوزاد هیچ شناختی به اطرافش ندارد و بقول معروف غریبی نمیکند
۵- خاطره بدی در ذهن نوزاد نمیماند
۶- تحرک خاصی ندارد و می خوابد تا خوب شود
۷- بچه های بزرگتر از اینکه وادار می شوند تا برای ختنه لخت شوند خجالت میکشند و بخصوص که در حین و پس از ختنه در جلوی فامیل بقول معرف تابلو می شوند و همه میخندند در حالیکه او مضطرب و شرمگین است. این حالت در آینده چون بخاطر کودک مانده سبب کاهش اعتماد بنفس و ضعف در دفاع از خودش میگردد
۸- دوره بهبودی پس ازختنه در نوزاد بسیار کوتاه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.