اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷ حمام سم زدا

حمام سم زدا

حمام سم زدا

به گفته حکیم کرد چه کسی است که از یک حمام سم زدا و پر از کف خوشش نیاد. بچه ها که عاشقش هستند. با وجود آن که در بازار مواد مختلفی برای چنین حمام هایی وجود دارد ولی مواد شیمیایی موجود در آن ها به جای سم زدایی، بدن را دچار مسمومیت می کند. برای پوست لطیف کودک این خطر بیشتر است. امروز از روشی ارگانیک برای حمام کف برای بچه ها استفاده کنید تا علاوه بر تمیزی و بازی، یک حمام سم زدا اساسی هم برای کودک بالای دو سال انجام داده باشید.

حمام سم زدا

چرا از محصولات شیمیایی استفاده نکنیم؟

محصولات موجود در بازار در واقع بیشتر حاوی مواد شیمیایی است که در بسته بندی و بطری های زیبا و درخشان و وسوسه کننده ارائه می شود تا مشتری را تشویق به خرید کند. ولی طی بررسی انجام شده توسط مجموعه حکیم کرد عموما این محصولات سمی هستند.

رایحه

بیشتر رایحه های موجود در بازار سمی بوده و باعث بروز التهابات در پوست، چشم و ریه می شود. این مواد حتی با ورود به فاضلاب طبیعت را هم تخریب می کند.

سلامت پوست

پوست به عنوان بزرگترین عضو بدن سپرحفاظتی آن هم محسوب می شود. در بچه ها به دلیل لطافت هر چه بیشتر پوست، نگهداری و مراقبت از آن حساس تر هم هست. قدیمی ها بر این باور بودند هرچه به پوست نفوذ کند وارد بدن می شود. اولین عضوی که در معرض مواد قرار می گیرد پوست است. پس اگر قرار است یک حمام کف برای بچه ها تدارک ببینیم یا حتی یک حمام ساده بهتر است نه از مواد شیمیایی که از مواد طبیعی استفاده کنیم. به این ترتیب بدون نگرانی کودک اوقات خوشی را هم در حمام سپری می کند.

حمام کف برای بچه ها

چند ترکیب گیاهی بی خطر و سرشار از خاصیت را به شما معرفی می کنیم.

صابون مایع گیاهی

این صابون که با استفاده از نارگیل و بر پایه روغن زیتون ساخته می شود البته کف زیادی ایجاد نمی کند. کف ایجاد شده هم زیاد دوام ندارد.

گلیسیرین گیاهی

گلیسیرین کف کننده خوبی است. به کمک صابون مایع می آید و کف ها مدت زمان بیشتری می مانند.

روغن های گیاهی

این روغن های پرخاصیت رایحه های خوبی هم دارند. اسطوخودوس، رزماری، نعنا، آویشن و بسیاری دیگر از روغن های گیاهی را می توانید به راحتی تهیه کنید. فقط یک نکته را مد نظر داشته باشید که این روغن ها به صورت عصاره تهیه می شوند و غلیظ هستند. پس باید کاملا آن را با مواد مخلوط کنید.  حتما آن ها را از یک تولید کننده معتبر بخرید.

نحوه آماده سازی حمام سم زدا

مواد را به شکل زیر تهیه و مخلوط کنید:

صابون مایع : سه چهارم پیمانه

گلیسیرین گیاهی : یک چهارم پیمانه

روغن گیاهی : ۵ تا ۸ قطره

این مواد را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید و در یک شیشه نگهداری کنید. هر بار که می خواهید کودک را حمام دهید تشت حمام او را با آب ولرم و یک قاشق غذاخوری از این ترکیب مخلوط کنید.

زمان حمام کف

چون از مواد گیاهی استفاده می کنید نگران فاصله زمانی بین حمام ها نباشید. کافی است خودتان یا کودکتان هوس یک حمام کف کند. فقط در مورد کودکان مبتلا به آسم یا آلرژی بهتر است مواظب باشید. چون حمام های کف پشت سرهم بیماری آن ها را تشدید می کند. بهتر است هفته ای یک تا دو بار با توجه به سن و وضعیت کودک حمام کف کافی است.

به یک نکته دقت کنید حتی شامپوهایی که روی آن ها نوشته شده بدون اشک و سوزش کاملا هم بدون سوزش نیست. پس در مورد این حمام هم بهتر است به کودک بگویید کف را به چشم هایش نزند یا با دست کفی چشم هایش را نمالد. اگر خودتان او را حمام می دهید که قطعا مواظب هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.