مرداد ۶, ۱۳۹۷ چای ریحان

خواص چای ریحان

چای ریحان برای جوش صورت معجزه می کند! خواص چای ریحان برای پوست و بدن

چای ریحان برای جوش

چای ریحان برای جوش همراه با روغن نارگیل تصفیه شده به عنوان یک محلول ضد باکتری در برابر جوشهای صورت بسیار فعال عمل می کند.

می توان به جرات گفت که چای ریحان برای جوش صورت معجزه می کند. ریحان از سبزیجات معطر و خوش طعمی است که با ذائقه ایرانیان تناسب بسیاری دارد. برگ ریحان در انواع غذاها و چاشنی ها به دلیل داشتن عطر و طعم خاص و ویژه ای که دارد استفاده می شود.

علاوه بر خواص تغذیه ای که این گیاه دارد، در طب نیز از آن به وفور استفاده می شود. چای ریحان که در آسیای جنوب شرقی طرفداران بسیاری دارد که به عنوان یک درمان کننده در طب هندی مورد استفاده قرار می گیرد. ریحان در شرایط پزشکی بیماری های چشم، عفونت های قارچی را درمان می کند. این گیاه خوشبو و  مغذی  شامل کلسیم، روی، آهن، و ویتامین های A و C  می باشد.

چای ریحان برای جوش و خواص چای ریحان

با کمک ریحان که امروزه به شکل مکمل غذایی مصرف می شود می توان تعادل بدن را حفظ کرد. این گیاه در بدن انسان شگفتی ایجاد می کند. ریحان  را می توانید در چای خود دم کنید و بنوشید. از خواص چای ریحان به این نکات می توان اشاره داشت. اما یکی از بهترین خواص چای ریحان برای جوش است.

بیشتر بخوانید: کرم ماسک ادیب

پاک کننده قوی پوست

چای ریحان برای جوش

می توانید از چای ریحان برای جوش استفاده کنید. ریحان در برابر انواع مختلف باکتری ها بسیار مقاوم است. این گیاه می تواند از فعالیت باکتری های موثر در آکنه پیشگیری کند. ترکیب اولیه ریجان اوژنول است که آکنه را به راحتی از بین می برد. چای ریحان برای جوش همراه با روغن نارگیل تصفیه شده به عنوان یک محلول ضد باکتری در برابر جوشهای صورت بسیار فعال عمل می کند.

 

بیشتر بخوانید: کرم سنتی ضد تعریق

پیشگیری از سرطان

خواص ضد التهابی در ریحان می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. تب، درد، استرس و بیشتر دردهای التهابی به کمک این گیاه درمان می شود. ریحان از اندامهای حیاتی همانند کبد محافظت به عمل می آورد. افرادی که به طور منظم چای ریحان مصرف می کنند کمتر دچار نقص سیستم ایمنی می شوند. فیتوکمیکال موجود در چای ریحان از توسعه سلولهای سرطانی جلوگیری به عمل می آورد.

یکی از خواص چای ریحان این است که بیماری های کبد، سرطان، ریه به کمک آنتی اکسیدان موجود در ریحان تا حد زیادی قابل درمان است.

بیشتر بخوانید: دونادون چیست

کنترل دیابت

دیابت از جمله بیماری هایی است که بیمار در مصرف بیشتر مواد غذایی محدودیت دارد. اما بیماران دیابتی برای کنترل گلوکز خون خود می توانند از ریحان استفاده کنند. مطالعات نشان داده است که عصاره برگ ریحان می تواند ۳۶ درصد گلوکز را کاهش دهد. علائم دیابت از جمله افزایش وزن، فشار خون بالا، کلسترول بالا و . . . توسط ریحان کاهش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: روغن خراطین نوشاد

کاهش استرس

از جمله خواص چای ریحان تنظیم سطح کورتیزول می باشد. کورتیزول که معمولا به نام هورمون استرس نامیده می شود مشکلات روحی و جسمی ایجاد می کند. زمانی که سطح کورتیزول در بدن بالا می رود نوسانات خلقی، افزایش وزن، آکنه، فشار خون بالا و اضطراب به همراه دارد. به کمک ریحان می توان اضطراب را کاهش داده و استرس های عاطفی را کم کرد.

ریحان گیاهی است که در سبزی روزانه بیشتر ایرانی ها مصرف می شود. پای ثابت وعده های کباب این گیاه خوش عطر بو می باشد که از خواص بی نظیر آن می توان به جلوگیری از سرطان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.