pesar dar shodan
رژیم پسرزایی

رعایت سه اصل مهم غذایی برای پسرزایی

اگر مادر در هفته های قبل از باردار شدن، غذاهای قلیایی، یعنی غذاهای دارای واکنش قلیایی در بدن، بخورند، احتمال پسرزایی افزایش می یابد.

به گفته حکیم کرد، اگر مادر در هفته های قبل از باردار شدن، غذاهای قلیایی، یعنی غذاهای دارای واکنش قلیایی در بدن، بخورند، احتمال پسرزایی افزایش می یابد. توضیح این مسئله بسیار ساده است: دانشمندان کشف کردند که اسپرم پسر از یک محیط کمی قلیایی (یعنی pH کمی بالاتر از 7.0) تشکیل شده است – بر خلاف اسپرم دختر، که “ترجیح” میدهد محیط کمی اسیدی باشد. بنابراین، هنگامی که در مورد رژیم غذایی برای پسردار شدن صحبت می شود، غذاهایی که مادر قبل از بارداری می خورد، باید به شکل قلیایی باشد تا اسیدیته مهبل (واژن) را کاهش دهید.

pesar dar shodan

رابطه بین رژیم غذایی مادر و پسرزایی

تحقیقات درمانگران طب سنتی نشان می دهد:
     -در گروهی از مادران که کالری زیادی مصرف می کنند، 56 درصد پسردار می شوند، در حالی که در گروهی که غذاهای کم کالری مصرف می کنند تنها 45 درصد پسردار می شوند.
     -برخی از مواد غذایی خاص در رژیم غذایی مادر نیز می توانند بر نتایج جنسیتی تأثیر بگذارند. غذاهای پر نمک و موز باعث پسردار شدن می شوند.
     -از سوی دیگر، قدیمی ها معتقدند خوردن محصولات لبنی باعث دختردار شدن می شود اما این گفته توسط تحقیقات علمی پشتیبانی نمی شود. برعکس به نظر می رسد بسیاری از محصولات لبنی در رژیم مادر باردار احتمال پسرزایی را افزایش می دهد.
     -و بیشترین میزان ارتباط مواد تشکیل دهنده بین میزان غلات صبحانه مادر و جنسیت کودک او مشخص شد. بیش از یک کاسه غلات احتمال پسردار شدن را افزایش می دهد.
     -علاوه بر این، زنانی که پسردار شده اند مواد مغذی زیادی از قبیل پتاسیم، کلسیم و ویتامین C، E و B12 مصرف کرده اند.
    -کسانی که قبل از بارداری غذاهای پرکالری مصرف می کنند به احتمال بیشتر پسردار می شوند. در حالی که کسانی که رژیم غذایی کم کالری مصرف می کنند، اکثرا دختردار می شوند. بنابراین، اگر قصد دارید پسردار شوید، کاهش وزن نداشته باشید و مواد غذایی با کالری زیاد مصرف کنید.
    -شانس پسرزایی برای زنانی که غلات برای صبحانه مصرف می کنند بیشتر است.
    -زنانی که بیشتر از غذاهای شور و گوشت بدون چربی قبل از بارداری استفاده می کنند احتمال پسردار شدن بیشتری دارند.

3 اصل مهم در رژیم پسرزایی

به نظر می رسد اسپرم مردانه محیط قلیایی واژن را ترجیح می دهد که در آن بین رژیم و انتخاب جنسیت ارتباطی وجود دارد.  آیا می دانید با خوردن غذاهای مناسب، احتمال پسر دار شدن را بطور چشمگیری افزایش می دهید؟ برای افزایش شانس پسرزایی غذاهای زیر را بخورید:
     -غذاهای پتاسیم و سدیم بالا
     -مواد غذایی قلیایی یا رژیم قلیایی
     -غذاهای تقویتی غنی از تستوسترون
1. غذاهای غنی از پتاسیم و سدیم
دلیل اینکه باید غذاهای غنی از پتاسیم و سدیم بخورید این است که این غذاها میزان اسیدیته مایعات بدن را کاهش می دهد. PH بدن شما توسط تراکم مواد معدنی غذاهای مورد استفاده شما تعیین می شود. یک بدن قلیایی به بارداری پسر کمک می کند در حالیکه بدن اسیدی به بارداری دختر کمک می کند. فهرست مواد غذایی غنی از پتاسیم برای مردان و زنان شامل:
     -سیب زمینی شیرین
     -موز
     -آووکادو
     -اسفناج
     -گوجه فرنگی
     -میوه های خشک (انجبر خشک، خرما، برگه زردالو، آلو یخارا خشک شده، کشمش)

غذاهای غنی از سدیم برای مردان و زنان

     -اسنک های شور مانند چیپس سیب زمینی، آجیل شور
     -غلات
    -آب سبزیجات
     -سبزیجات کنسرو شده
     -گوشت بسته بندی شده Deli
     -سوپ
     -سس اسپاگتی
توصیه می کنم هنگام مصرف مواد غذایی غنی از پتاسیم و سدیم مراقب باشید. پتاسیم بیش از حد می تواند منجر به خطراتی برای ضربان قلب می شود.
2. مواد غذایی قلیایی برای پسردار شدن
غذاهای قلیایی، غذاهایی هستند که وقتی مصرف می شوند بر سطح قلیایی بدن تاثیر می گذارند. هر غذایی که می خورید بر روی میزان اسیدی یا قلیایی بدن تاثیر می گذارد (سطح PH . (PH به اندازه گیری اسیدیته یا قلیایی مایع و بافت بدن می پردازد. در اینجا لیستی از غذاهای قلیایی برای پسر دار شدن وجود دارد:

سبزیجات تازه و میوه بیشتر قلیایی
برخی از سبزیجات و میوه های بسیار قلیایی عبارتند از:
     -پرتقال
     -لیمو و آب
    -سرکه سیب   
    -گوجه فرنگی
    -کلم
     -اسفناج
    -بروکلی
     -آووکادو
یکی از بهترین روشهایی که توصیه میکنم سبزی ها و میوه ها را مصرف کنید، از طریق شربت ها است.

3. غذاهای غنی از تستوسترون برای پسردار شدن
سطح تستوسترون بالا (تستوسترون چیست؟ ) به افزایش احتمال پسردار شدن کمک می کند. تستوسترون از 2 مواد مغذی اصلی روی و ویتامین D تشکیل شده است. غذاهای زیر باعث تقویت تستوسترون بالا برای مادر و پدر می شود:
    -گوشت قرمز
     -ماهی قزل آلا
     -آجیل: آجیل برزیلی، بادام زمینی، گردو
     -اسفناج
     -صدف
    -میگو
     -تخم مرغ
سعی کنید  پیش از باردار شدن این رژیم غذایی پسردار شدن را شروع کنید. به شدت به شما توصیه می کنم قبل از تلاش برای باردار شدن ویتامین ها و مکمل ها را حداقل 3 ماه قبل از باردار شدن مصرف کنید.

غذاهای ممنوعه در رژیم غذایی پسرزایی

اگر می خواهید نوزاد پسر داشته باشید، بهتر است این نوع غذاها را کمتر بخورید:
     غذاهای تند که حاوی سرکه، آبمیوه های مرکبات و میوه ها و طعم ترش / تند هستند.
     از خوردن غذاهای لبنی مانند شیر، پنیر، کره و بستنی اجتناب کنید.
     غذاهای حاوی پتاسیم مانند موز، بروکلی، سیب زمینی، اسفناج و جوانه بروسل مصرف کنید.
     بعضی از محققان معتقدند مصرف یک مکمل روزانه روغن پریموز شبانه باعث افزایش احتمال پسر دار شدن می شود.

6 ماده موثر در تغذیه پسرزایی

1. هویج – شاید بهترین ماده غذایی قلیایی برای پسردار شدن
هویج نه تنها برای پسردار شدن خوب است (زیرا قلیایی، غنی از سدیم، پتاسیم، کم کلسیم و کم منیزیم است) بلکه برای سلامتی کلی بسیار عالی است و یکی از با ارزش ترین سبزیجات است. هویج برای پوست، چشم ها، کبد، خون (آنها در هنگام رنج بردن از کم خونی توصیه می شوند)، استخوان ها، دندان ها، قلب، روده بزرگ و غیره مفید است. این گیاه گرانبها خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. با این حال، توجه داشته باشید که برخی از افراد به هویج حساسیت دارند.

از نوشیدن آب هویج بیش از حد اجتناب کنید، زیرا هویج غنی از ویتامین A (که باعث بروز مشکلات مهم سلامتی در صورت مصرف بیش از حد آن می شود) و پتاسیم (مصرف آن باید هنگام رفع مشکلات کلیوی محدود شود) است.
2. آب پرتقال – یک غذای عالی قلیایی برای پسردار شدن
آب پرتقال – که باید تازه مصرف شود – نه تنها برای سلامت عمومی شما، بلکه برای افزایش احتمال پسردار شدن عالی است، زیرا قلیایی است و منبع خوبی از پتاسیم است. با این حال، مقدار سدیم موجود در آن بسیار کم است. همچنین مقدار کلسیم و منیزیم آن نیز بسیار کم است.
3. گوجه فرنگی (سس) – غنی از پتاسیم
یکی از غذاهای قلیایی برای پسردار شدن گوجه فرنگی است زیرا غنی از پتاسیم (به ویژه سس آن)، کم کلسیم و منیزیم است. علاوه بر این، این سبزیجات برای سلامتی عمومی بسیار مفید است.
4. طالبی- یک عنصر مهم از فهرست مواد غذایی قلیایی
طالبی یک میوه قلیایی است که پتاسیم بالایی دارد و کم کلسیم و منیزیم است به همین دلیل احتمال پسردار شدن زیاد می شود.
5. زردآلو – بسیار غنی از پتاسیم
میوه دیگری که قلیایی، غنی از پتاسیم، کم کلسیم و کم منیزیم است، زردآلو است. بنابراین، زردآلو باید در رژیم قلیایی زنان گنجانده شود تا پسردار شوند.
6- امگا3
در مورد رژیم غذایی پسر دار شدن باید امگا 3 را بالا برد و چون در عادات غذایی ایرانیان، مصرف ماهی و به ویژه ماهی‌های دریا که امگا 3 بالا دارند، محدود است، معمولا توصیه می‌شود حتما در حد 2 گرم در روز مکمل امگا 3 خالص دریافت شود، بنابراین حتما باید به مکمل امگا 3 توجه داشت. روغن غذا نیز باید مایع باشد.

 سایر مواد مغذی موثر:

    -توت فرنگی
    -انگور
    -کاسنی
    -فلفل سیاه
    -دنبه
    -زعفران
    -موز
    -جنسینگ
    -قاووت
    -کاهو
    -روغن زیتون
    -سیر و پیاز
    -بادمجون و سیب زمینی

ممنوعیت اجرای رژیم غذایی برای پسردار شدن

ابتدا باید مطمئن باشیم که ممنوعیت برای اجرای رژیم غذایی وجود نداشته باشد. ممنوعیت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد زیر است و افراد مبتلا به بیماری‌های ذیل نباید این رژیم غذایی را رعایت کنند:
      -فشار خون بالا
      -ناراحتی‌های قلبی و عروقی
     -نارسایی‌های کلیوی
 پس از اثبات بارداری، زن باردار رژیم غذایی متعادل و مناسب دوران بارداری معمولی را ادامه می‌دهد و نیاز به رعایت محدودیت‌های رژیم پیش از بارداری نیست.

رژیم غذایی پسرزایی از نظر طب سنتی

اگر پدر یا مادر یا هر دوی آنها دارای مزاج سرد بوده و خواستار فرزند پسر هستند باید رژیم غذایی که حاوی غذاها با مزاج گرم است تجویز شود. ماساژ بدن با روغن‎های گرم مانند روغن زیتون یا کنجد یا سیاه‎دانه مفید است.در صورتی که مایع منی کم بود و بر حسب علل آن ضعف عمومی بدن، خشکی یا سردی دستگاه تناسلی، بیوست و …. در رژیم غذایی توصیه می‎شود. به طور کلی غذاهایی که دارای مزاج گرم و تر بوده و در افزایش مایع منی موثرند.
 

توصیه های تغذیه ای طب سنتی

    -مصرف لبنیات محدود شود.
    -از مغزهای آجیلی می‌توان استفاده کرد. استفاده از شیرین کننده‎های طبیعی با مزاج گرم مانند نبات، توصیه می‎شود.
     -مصرف گوشت‎های سفید محدود شود و از گوشت گوسفند و تخم مرغ عسلی بیشتر استفاده شود.
     -از میوه‎های تازه با مزاج گرم مانند انگور، خرما، انجبر، خرما، انبه بیشتر استفاده شود.
     -زن و شوهر نباید آب زیاد بنوشند و جرعه جرعه آب بنوشند.
سایر غذاهای مفید :
از غذاهی گرم و تر که برای این افراد مفید است می‌توان به مربای زردک (هویج ایرانی)، مربای زنجبیل، ترنجبین، نارگیل، شلغم, حلیم با گوشت بزغاله، قلیه با دارچین و خولنجان، پسته، نخوداب با دارچین، زعفران و گوشت مرغ، قلیه کدو و شلغم و پیاز، شربت سیب، عصاره گوشت، قلیه با ادویه‌های گرم و زردک و نخود وپیاز وسیر، زرده تخم مرغ عسلی، نارگیل باشکر سرخ  از غذاهای مفید است.

برای پسر دار شدن از معجون نانخواه در بانوان و معجون فنجیوش در خانمها باید استفاده شود برای دیدن اطلاعات این دو معجون در زیر این سطر روی معجونها کلیلک کنید

معجون نانخواه

معجون فنجیوش