خرداد ۲, ۱۳۹۷ سرماخوردگی رحم چیست

سرماخوردگی رحم

سرماخوردگی رحم چیست؟

سرماخوردگی رحم و درمان سردی رحم با طب سنتی چین

سرماخوردگی رحم یا سردی رحم عامل عادت ماهیانه نامنظم و ناباروری بسیار از زنان در سنین باروری که به راحتی با درمان های خانگی قابل درمان است.

سردی رحم یا سرما خوردگی رحم چیست؟

بعضی زن ها سرماخوردگی رحم را تجربه کرده اند. گاهی وقت ها بدون آن که زن عادت ماهیانه باشد، حس سردی رحم دارد و درد خاصی که اگر مادربزرگی حضور داشته باشد به او می گوید : «یک آجر داغ کن توی پارچه بگذار و روی آن بشین. جوراب بپوش. خودتو گرم نگه دار. چای زنجبیل بخور.» و راهکارهایی از این قبیل.

امروزه فقط کیسه آب گرم را روی شکم می گذارند. که درمان کننده نیست فقط مسکن است.

بسیاری از متخصصان زنان و زایمان و محققان پزشکی به این نتیجه رسیده اند سردی رحم و سرماخوردگی رحم حتی باعث می شود تا زن نابارور شود یا در صورت بارداری در ماه های اول جنین را سقط کند.

جنین برای رشد و تکامل نیاز به محیطی گرم دارد. در واقع گرم بودن رحم مادر باعث فعالیت های متابولیک، تغذیه و رشد جنین می شود. در مرحله تخمک گذاری یا دوره دوم عادت ماهیانه، هورمون پروژسترون باعث افزایش جسم زرد و افزایش دمای رحم می شود تا این مکان آماده باروری شود. به همین دلیل زنانی که عادت ماهیانه منظم ندارند امکان حاملگی در آنها صفر یا بسیار کم است.

نشانه ها و علت های سرماخوردگی رحم

امروزه بسیاری از متخصصان زنان و زایمان به محض مراجعه زنی که از ناباروری گله مند است بفوریت شرایط رحم و عادت ماهیانه او را بررسی می کنند. از دیگر مواردی که پزشک به آن توجه می کند ضعیف بودن میل جنسی زن، سرد بودن دست ها و پاها، تکرر ادرار، و دمای پایه بدن یا BBT است. همه مواردی که به پزشک می گوید آیا رحم سرماخورده است یا باید به دنبال بیماری خاصی باشد.

کم خونی از عوامل مهم سرماخوردگی رحم است. چرا که گردش جریان خون بخوبی در بدن انجام نمی شود و این عضو مهم بدن زن قادر نخواهد بود تا بموقع لایه سازی کند. در نتیجه لایه های رحمی از حد طبیعی کمتر شده و زن پریودهایی را با خونریزی لخته های خون تیره و آندرومتریوز تجربه می کند.

سردی رحم را چینی ها Kindney Yang Deficiency  می نامند.

برای سرماخوردگی رحم چه باید بکنیم؟

سرد شدن رحم، سردی یا سرماخوردگی رحم را با چند راهکار خانگی ساده می توان درمان کرد.

رژیم غذایی برای گرم کردن رحم

پزشکان چینی اعتقاد دارند باید غذا و محیطی را که زن در آن زندگی می کند به دقت بررسی کرد. چرا که تغییرات هوایی، حتی نوع لباس، و البته رژیم غذایی حرارت داخل بدن را تغییر می دهد.

5 دیدگاه در “سرماخوردگی رحم

    1. سلام از راهکارهای داخل سایت و کانال ما استفاده کنید در غیر اینصورت باید بهتون گیاهان دارویی تخصصی بدیم

  1. من خانمی سی ساله هستمدوسال هست که زیر دلم درد میکنه هرچی دکتر زنان رفتم خوب نشدم ویک سال هم هست که عادت ماهانه ام یک روز بیشتر نمیاد روز بعد قطع میشن وبانزدیکی بدتر میشن آزمایش دادم گفتن عفونت داخل رحم داری ولی بهتر نشدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.