صبحانه
صبحانه

صبحانه

حتما شنیده‌اید که میگویند صبحانه مهمترین وعده‌ی غذایی ست. اما بیایید واقع‌بین باشیم، اکثر ما وقت نمی‌کنیم که هر روز برای صبحانه نیمرو درست کنیم. خیر، تنبل نیستیم فقط سرمان شلوغ است و شلوغی این معنی را می‌دهد که ساعت خود را روی آخرین لحظه ممکن کوک کنیم تا نهایت استفاده از ساعات خواب را ببریم.

همانطور که می دانید مهم ترین وعده ی غذایی در طول روز ، صبحانه است. این وعده غذایی برای همه به ویژه کودکان در سنین رشد بسیار ضروری است.صبحانه غذای مغز است، ولی گاهی صبحانه سالم دادن به فرزندان تبدیل به چالش می شود.

به همین خاطر یادگیری انواع غذاهای مخصوص صبحانه که توع داشته و اشتها برانگیز باشند باعث می شود تا کودکان میل و رغبت بیشتری نسبت به خوردن نشان داده و این وعده غذایی را دوست داشته باشند.صبحانه کودک

 

صبحانه کودککودک

 

خوردن یک صبحانه کامل و سالم باعث کاهش احتمال چاقی و اضافه وزن در کودکان، بهبودی در خلق و خو و رفتارها و حتی افزایش میزان تمرکز و توجه می شود.

اینکه بتوانید کودک خردسال خود را به خوردن همیشگی صبحانه عادت بدهید، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های حاد مثل دیابت، بیماری قلبی و سرطان را نیز تا حدودی از آنها دور می کنید، اما چه چیزی باعث می شود که یک صبحانه خوب و کامل شود؟ صبحانه ای که ترکیبی از پروتئین، فیبر، کلسیم وکمی چربی های سالم باشد.

1. کره بادام زمینی + عسل + یک عدد میوه رسیده . شیرین.
2. خامه گیاهی یک قاشق غذا خوری + عسل یک قاشق غذا خوری + یک عدد میوه رسیده و شیرین.
3. تخم مرغ بومی یک تا دو عدد آب پز+ 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون + 3 تا 5 عدد خرمای رطب.
4. شکلات صبحانه 2 قاشق غذا خوری + یک قاشق غذا خوری پودر بادام + یک عدد میوه رسیده میل شود.
5. خرما 10 – 5 عدد + ‌2 قاشق غذاخوری ارده + 10 عدد مغز بادام خام +‌ یک عدد میوه رسیده میل شود.
6. مرباجات خام + یک قاشق غذا خوری خامه گیاهی میل شود.
7. مرباجات خام + کره بادام زمینی یک قاشق غذا خوری میل شود.
توجه: از نانهای سبوس دار و خوب پخته استفاده شود.

صبحانه