عطاری حکیم کرد کجاست ؟

عطاری حکیم کرد به صاحب امتیازی پیمان براری در سال 1392 بر اساس دریافت مجوزهای قانونی ملزم شده ، در شهر کرمانشاه افتتاح گردید. این مجموعه شامل قسمت های تحقیقاتی , تولید و فناوری گیاهان دارویی و داروهای گیاهی می باشد همچنین تمامی اقدامات این مجموعه طبق قوانین و مقررات سازمان غذا و دارو است. در عطاری اینترنتی حکیم کرد شما میتوانید از مشاوره های سودمند تمامی کارگزارن آن در کنار خرید محصولات استفاده برده و به کار ببرید , یکی از دلایل موفقیت های بارز عطاری حکیم کرد در واقعه مشاوره های درست و دقیق به هموطنان عزیز بوده که باعث افتخار و سربلندی عطاری حکیم کرد برای هموطنان خویش است. در عطاری اینترنتی حکیم کرد شما میتوانید محصولات پوست, مو و زیبایی برای تمام عزیزان خود سفارش دهید. محصول دیگر در عطاری حکیم کرد که این روزها خواهان زیادی دارد محصولات لاغری میباشد . همچنین محصولات درمان آرتروز و استخوان, بیماری های خاص زنان و مردان, سینوزیت, ریه و تنفس , سیستم گوارش . روغن های گیاهی یکی دیگر از محصولات مهم عطاری اینترنتی حکیم کرد می باشد که این روغن ها همچون گیاهان دارویی در درمان هر دردی نقشی مهم را ایفا میکند. همچنین محصول دیگری که این روزها پر طرفدار گشته محصولاتی در پر پشت کردن مژه و ابرو میباشد که این محصول را هم در عطاری اینترنتی حکیم کرد می توانید تهیه نمایید . برای تهیه این محصولات می توانید به صورت حضوری و هم اینترنتی از طریق فروشگاه حکیم کرد محصول مورد نظر خود را دریافت کنید . همچنین ما برای راحتی و آگاهی مشتریان عزیزمان تدبیر کرده ایم که, زمانی که شما در سایت ما وارد شدید به جز تهیه این محصولات می توانید از چگونگی استفاده آن ها و شناخت بیماری ها مطلع شوید.

 

تعریف کلی از گیاهان دارویی , داروهای گیاهی و طب سنتی :

گیاهان دارویی گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام های آن ها حاوی ماده تأثیر گذار می باشند که به عنوان داروهای گیاهی روی درد و یا بهبود موجودات زنده اثر می گذارند. ما در پی شناخت این مواد اثر گذار از آن ها برای تولید محصولات گیاهی و داروهای گیاهی و هم چنین طب سنتی استفاده می نماییم. می دانیم که در طب سنتی داروها از گیاهان به دست می آمدند و همیشه افراد تنی سالم و روحی شاد داشته اند و می توانستند از انجام امور خویش به خوبی بر آیند , از زمانی که محصولات شیمیایی وارد قرن جدید گشته است دیگر افراد آن توان و قدرت قبل را نداشته و روز به روز ضعیف تر گشته اند. در پی همین امر  , ما باز هم به همان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و تأثیر شگفت انگیز آن باز میگردیم.

 

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی عمدتا به 4 شکل مصرف میشوند: بیشترین طریقه مصرف آن خشک کردن می باشد که می توان ماده اصلی را از گیاهان دارویی جدا نمود و برای مصارف داروهای گیاهی به کار برد. گیاهان دارویی و داروهای گیاهی که در عطاری اینترنتی حکیم کرد می توانید در دست داشته باشید , شامل بخش هایی از گیاه می باشد که پس از خشکاندن در فروشگاه مورد عرضه قرار می گیرد . گیاهان دارویی مثل زیره, رازیانه, هل یا دارچین گیاهانی هستند که برخی خواص درمانی آن ها که عمدتا بی ضرر یا با ضرر کمتر به عنوان داروهای گیاهی هستند به اثبات رسیده است در بهبود بسیاری از عوارض گوارشی , بیماری های زنان , طب سنتی و… مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ما حدود هشت هزار گونه گیاه موجود است که از این تعداد دو هزار و سیصد گونه جزء داروهای گیاهی هستند و از این تعداد 450 گونه در عطاری حکیم کرد و طب سنتی مورد استفاده قرار میگیرد که هر کدام در بهبود یکی از اعضای بدن نقش و تأثیر مهمی را ایفا می نماید , داروهای گیاهی هستند که روی کار معده , به ویژه در هنگام بی اشتهایی اثر می گذارند , انواع مختلفی از آن را قبل از غذا مصرف می کنند از قبیل : گیاهان تلخ خالص , گیاهان تلخ قابض , گیاهان تلخ لعابدار و …

 

داروهای گیاهی

عطاری حکیم کرد برای استفاده از این گیاهان دارویی و دارو های گیاهی دارای مجوز از سازمان های وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی میباشد . در ضمن بروی بسته بندی محصولات فروشگاه  شیوه مصرف , اثر درمانی , تاریخ تولید , شماره پروانه , ذکر نام, وزن و نام علمی گیاه , ذکر می شود. تمامی این نکات برای فروش این محصولات رعایت شده , شما می توانید با مراجعه به سایت عطاری حکیم کرد تمامی مجوزهای صادر شده برای این فروشگاه را مطالعه نموده و با بررسی محصولات از فروشگاه اینترنتی عطاری حکیم کرد محصولات مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهید.

عطاری حکیم کرد زیر مجموعه وزارت صنعت و تجارت ایران به شمار می رود. طی چند سال اخیر به دلیل اقبال مردم به استفاده از ظرفیت های طب سنتی , عطاری حکیم کرد در کشور رشد بسیار کرده است. این در حالی است که بسیاری از عطاری ها مجوز فعالیت در طب سنتی ندارند. رئیس اداره داروهای گیاهی و گیاهان دارویی , نبود آیین نامه و در مورد کار عطاری ها مشکل اصلی این صنف اعلام کرده است.

 

طب سنتی

یکی دیگر از شاخه های داروهای گیاهی همان طب سنتی می باشد که به نحوی دیگر عمل می نماید. در طب سنتی , از تمامی عناصر موجود در طبیعت , برای اعاده اعتدال مزاج استفاده می شود.  طب سنتی شیوه ای است از تجربه ها, مهارت ها و… که بر پایه باورها و تجربه های قدیمی و فرهنگ های مختلف شکل گرفته است. طب سنتی در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد که از جمله مشهورترین انواع آن می توان به طب سنتی چین نام برد. آن چه که در ایران امروز به عنوان طب سنتی شناخته می شود آموزه هایی است که ریشه آن را می توان در قرن سوم هجری و در ترجمه های عربی یافت. در طب سنتی چند روش تشخیص وجود دارد از جمله مزاج, زبان شناسی, نبض و… . مزاج در طب سنتی  به دو دسته تقسیم می شود سرد و گرم , کلیه ماده های غذایی تند , شور , و شیرین جزء گرم مزاج ها هستند و کلیه ماده های غذایی ترش, ملس , کال ,میوه نارس و هر چیزی سفید به جز شکر و نمک جزء سرد مزاج شناخته می شود . روش های خاصی  برای تشخیص این دو امر انجام می شود که بر عهده طبیبان می باشد . این تشخیص های طب سنتی را میتوان در عطاری حکیم کرد و با تماس به کارشناسان فروشگاه , که شناخت بیشتری دارند بپرسید تا آنها بتوانند به درمان شما پرداخته همچنین می توانید به صورت غیر حضوری تمامی عوارض خود را توضیح داده و نسخه طب سنتی خود را دریافت کنید و پس از آن سفارش خود را از طریق عطاری اینترنتی حکیم کرد سفارش دهید.

logo-samandehi