مرداد ۸, ۱۳۹۷ علائم سمی شدن کلیه ها

علائم سمی شدن کلیه ها

علائم سمی شدن کلیه ها که نباید از آنها سرسری بگذریم !

 علائم سمی شدن کلیه ها

هرچند نوع غذا و فعالیت بدنی باعث تغییر در بوی ادرار می شود، ولی یکی از علائم سمی شدن کلیه ها این است که اگر ادرار بوی شیرین یا ماهی مانندی داشت به سمی شدن کلیه ها مشکوک شوید.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از فشار خون بالا

علائم سمی شدن کلیه ها

  • بوی ادرار

هرچند نوع غذا و فعالیت بدنی باعث تغییر در بوی ادرار می شود، ولی یکی از علائم سمی شدن کلیه ها این است که اگر ادرار بوی شیرین یا ماهی مانندی داشت به سمی شدن کلیه ها مشکوک شوید.

بیشتر بخوانید: پکیج درمانی سنگ کلیه

  • رنگ ادرار

هنگام سلامت رنگ ادرار زرد کمرنگ است. اگر رنگ ادرار زرد پررنگ شود نشانه کم آبی است. در واقع هر چه آبرسانی بهتر باشد رنگ ادرار هم روشن تر می شود. اگر ادرار قهوه ای، سیاه، نارنجی، صورتی یا قرمز بود از علائم سمی شدن کلیه ها و نشانه وجود سنگ در کلیه هاست. در این گونه موارد سریع باید به پزشک مراجعه کرد. چون مشکل جدی است.

بیشتر بخوانید: رنگ ادرار شما چه رنگی است؟ علت های تغییر رنگ ادرار

  • درد شکم

در بسیاری از بیماری ها دردهای شکم وجود دارد ولی اگر درد شکم از کناره ها شروع و تا پشت می رسد می تواند بر اثر مشکل کلیه باشد. ابتدا ممکن است درد مداوم نباشد. ولی بهتر است یک متخصص سریعا آن را  بررسی کند.

  • تکرر ادرار

هرچه قدر آب بنوشید مسلما ییشتر باید دستشویی بروید. ولی اگر بدون مصرف آب مرتب به دستشویی می روید و ادرار کم یا زیاد دارید این موضوع می تواند از علائم سمی شدن کلیه ها باشد که حتما برای بررسی به پزشک مراجعه کنید. هر گونه تغییر غیرعادی در تکرار و حجم ادرار باید بررسی شود.

  • عرق کردن، تهوع و تنگی نفس

یکی از علائم سمی شدن کلیه ها این است که اگر کلیه ها نتوانند کار خود یعنی دفع ادرار به درستی انجام دهند بدن از طریق تعریق، تهوع و نفس های کوتاه عکس العمل نشان می دهد.

 
  • تغییرات مشهود در ادرار

رنگ ادرار کاملا بستگی به میزان آبی دارد که می خورید ولی هر گونه تغییر قابل وضوح باید به دقت بررسی شود چرا که می تواند از علائم سمی شدن کلیه هاباشد. هر نوع کف یا عفونت باید بلافاصله با مراجعه به پزشک بررسی و درمان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.