فروردین ۲۳, ۱۳۹۷ علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

میل جنسی از نظر حکیم کرد عبارت است از غریزه جنسی خود آگاه و ناخودآگاه و گوناگون و به عنوان میل جنسی، میل به لذت و رضایت مشخص می شود. تمایلات جنسی، نمونه دیگری از ارتباط حیاتی بین ذهن، بدن، روح و روان است و در نگاه اول جنس به نظر یک ماده فیزیکی است و به راه حل های فیزیکی بدن باید نگاه کرد. لذا سلامتی می تواند در میل جنسی تاثیر داشته باشد و همه می دانند که تغذیه خوب و ورزش منظم برای سلامتی ما مهم هستند. و نداشتن رژیم غذایی مناسب باعث اختلالات جنسی مانند ( ناتوانی جنسی، فقدان میل جنسی، ناباروری و غیره ) می شود.

علل کاهش میل جنسی

ورزش بیش از حد

باعث کاهش میل جنسی می شود. کمبود میل جنسی یکی از خطرات ورزش بیش از حد است. تمریناتی که هورمون رشد انسانی را افزایش می دهند، مانند تمرینات وزن و تمرینات پشت سر هم می توانند جریان خون را به اندام تناسلی بهبود بخشند. همچنین، یوگا به افزایش جریان خون تناسلی و ارگاسم کمک می کند.

سیگار کشیدن

اگر سیگار می کشید، در اینجا دلیل دیگری برای متوقف کردن آن وجود دارد. سیگار کشیدن نه تنها میل جنسی و رضایت را کاهش می دهد، بلکه باعث کاهش باروری نیز می شود. بر طبق تحقیقات انجام شده، سیگاری ها کمتر از شش بار در ماه رابطه جنسی دارند، در حالی که مردانی که سیگار نمی کشند دو برابر این مقدار نزدیکی جنسی دارند.

اعتماد به نفس

اگر تصویر بدن یا اعتماد به نفس یک مسئله است، چگونه افزایش میل جنسی خود را به معنی بهبود عزت نفس و درام جنسی شما با تمرکز بر ویژگی های خود به جای معایب خود. شما همچنین باید راه هایی برای کاهش میزان استرس خود و بهبود طول و کیفیت خواب خود پیدا کنید. افزایش میل جنسی به معنی بهبود عزت نفس و میل جنسی با تمرکز بر ویژگی های خوب به جای معایب است. همچنین باید راهی برای کاهش میزان استرس و بهبود طول و کیفیت خواب پیدا کنید.

درمان دارویی میل جنسی

در طب سنتی میل جنسی پایین به خاطر مسائل جسمی یا روحی یا هر دو است. برآورد شده است چهار نفر از ۱۰ مرد بالای ۴۵ سال دارای تستوسترون کم هستند. در همین حال، انجمن پزشکی آمریکا برآورد می کند که چند میلیون زن در ایالات متحده از اختلال تحریک جنسی زنانه رنج می برند. بسیاری از افراد در مورد نحوه افزایش میل جنسی به درمان متعارف روی می آورند.

درمان جایگزین تستوسترون

برای مردان، درمان جایگزین تستوسترون یک درمان رایج معمول است. بسیاری از مردان فکر می کنند داروهای تجویزی مانند ویاگرا یا سیالیس پاسخ ساده ای هستند. در حال حاضر، نکته مهم این است که بدانید: داروها میل جنسی شما را افزایش نمی دهد – آنها فقط به شما کمک می کنند تا نعوظ داشته باشید. این داروها دارای عوارض جانبی از جمله مشکلات حافظه، درد پشت، از دست دادن شنوایی و بسیاری دیگر هستند. داروی شناخته شده و بی عارضه در طب سنتی معجون فنجیوش میباشد.

کرم استروژن

اگر یک زن دارای میل جنسی کمی باشد و از قبل یائسگی را تجربه کرده باشد، معمولا کرم استروژن واژینال برای درمان خشکی واژن توصیه می شود. درمان تستوسترون به صورت قرص نیز به طور معمول برای زنان توصیه می شود. اگر یک بیماری مانند فیبروم باعث مسائل جنسی شود، احتمالا توصیه می شود که فیبروئید (ها) را جراحی کنید. اگر قرص کنترل زایمان میل جنسی شما را کاهش دهد،یک عطاری ماهر و با تجربه گزینه غیر هورمونی را تجویز می کند.

– سایر روش های معمول برای افزایش میل جنسی مردان و زنان شامل تغییر دارو یا تجویز داروهای ضد افسردگی می باشد. با این حال، بسیاری از داروهای ضد افسردگی می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. برای هر دو مردان و زنان، مشاوره های روابط یا درمان جنسی گاهی توصیه می شود و مفید است.

بیماریها:

به گفته حکیم کرد نباید نقش داروهای شیمیایی و بیماریها را در کاهش میل جنسی نباید فراموش کرد عموم داروهای طب جدید در درمان فشار خون ، دیابت و بیماریهای قلبی سرکوب کننده میل جنسی هستند و شخص را در مورد میل جنسی دچار مشکل می کنند

اقدامات احتیاطی برای افزایش میل جنسی

اگر میل جنسی شما کم باشد و درمان های طبیعی کمک نکنند، بهتر است به فرد کار آزموده در طب سنتی و یا یک عطاری با تجربه مراجعه کنید. همچنین مهم است عوارض جانبی هر یک از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید را بدانید تا اطمینان حاصل کنید که آنها میل جنسی شما را پایین نمی آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.