اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ اسهال

مشکل پروستات در مردان

مشکل پروستات مردان

به گفته حکیم کرد تا دهه چهارم زندگی مردان، پروستات به طور معمول عملکرد درست خود را حفظ می کند، بدون این که حتی متوجه آن باشید. اما با افزایش سن، احتمال تورم و بزرگ شدن پروستات نیز افزایش می یابد.

 آیا به تازگی با تکرر ادرار مواجه شده اید؟ اگر مردی در سنی خاص هستید و احساس می کنید نمی توانید ادرار خود را نگه دارید، دچار هراس نشوید. این نشانه ای مرتبط با افزایش سن در مردان است.

مشکل پروستات در مردان

چرا نمی توانید ادرار خود را نگه دارید؟

به گفته حکیم کرد مردان دارای غده ای به نام پروستات هستند که زنان از آن بی بهره اند. این اندام به اندازه یک گردو است و بین مثانه و آلت تناسلی قرار دارد. مجرای پیشاب درست از میان آن عبور می کند. وظیفه پروستات ترشح مایعی است که اسپرم ها را تغذیه و از آنها در زمان انزال محافظت می کند.

تا دهه چهارم زندگی مردان، پروستات به طور معمول عملکرد درست خود را حفظ می کند، بدون این که حتی متوجه آن باشید. اما با افزایش سن، احتمال تورم و بزرگ شدن پروستات نیز افزایش می یابد.

در حقیقت، این شرایط که به نام هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) شناخته می شود حدود ۵۰ درصد مردان در بازه سنی ۵۱ تا ۶۰ سال را تحت تاثیر قرار می دهد. هرچه سن افزایش می یابد، این شرایط نیز شایع‌تر می شود. تا ۸۱ سالگی، احتمال این که دارای پروستات متورم باشید ۹۰ درصد است.

زمانی که مکان قرارگیری پروستات را مد نظر قرار دهید، جای شگفتی نیست که تورم آن می تواند احساس ناتوانی در نگه داشتن ادرار را ایجاد کند.

اما با برخی روش های تغذیه ای ساده می توانید مقداری این شرایط را بهبود ببخشید. اگر تحریک پذیری پروستات شما را به ستوه آورده است استفاده از مکمل ها می تواند به عنوان یک راه حل مد نظر قرار بگیرد.

روی

روی و پروستات دوستان خوبی برای یکدیگر هستند. این ماده معدنی مهم برای سلامت پروستات ضروری است. در حقیقت، روی بیشتری در یک پروستات سالم نسبت به دیگر بخش های بدن وجود دارد.

پژوهش ها رابطه بین کاهش سطوح روی با پروستات متورم را نشان داده اند. در یک مطالعه، پژوهشگران دریافتند که سطوح روی در بافت هایی که تحت تاثیر بزرگ شدن پروستات قرار گرفته بودند ۶۱ درصد کمتر از بافت های پروستات عادی بوده است.

در طب سنتی گفته میشود که افزایش سطوح روی می تواند به کاهش تورم پروستات کمک کند. و این شرایط می تواند پایانی بر مشکلات ادراری شما نیز باشد.

شما می توانید با افزایش مصرف مواد غذایی سرشار از روی سطوح این ماده معدنی را در بدن خود افزایش دهید. صدف چروک یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه است. از دیگر منابع خوب برای روی می توان به بادام هندی، خرچنگ، نخود و گوشت مرغ اشاره کرد.

نخل اره ای

اگر در کتب طب سنتی جستجویی درباره چگونگی توقف مشکلات ادراری کرده باشید، احتمالا با نخل اره ای (Saw Palmetto) مواجه شده اید. این گیاه دارویی یکی از بهترین راه حل ها برای پروستات متورم است.

نخل اره ای دیر زمانی است که برای برطرف کردن مشکلات ادراری مورد استفاده قرار می گیرد و این روش برای افراد بسیاری موثر واقع می شود.

تحقیقات درمانگران طب سنتی نشان داده است که نخل اره ای می تواند به کوچک شدن بافت های متورم پروستات کمک کند. و این به معنای آن است که می تواند در تسکین احساس نیاز مکرر به استفاده از توالت نیز نقش داشته باشد. افزون بر این، نخل اره ای ممکن است به کاهش بیدار شدن های شبانه برای استفاده از توالت و افزایش ادرار خروجی هنگام دفع آن نیز کمک کند.

برای تهیه نخل اره ای میتوانید از عطاریهای باتجربه  و یا از مجموعه حکیم کرد کمک بگیرید

گزنه دو پایه

گزنه دو پایه یک گیاه دارویی مفید و درمانی رایج برای پروستات متورم محسوب می شود.

گزنه دو پایه می تواند نیروی جریان ادرار را افزایش دهد. این به معنای آن است که پس از تخلیه کامل مثانه می توانید آرامش بیشتری را تجربه کنید و بیدار شدن های شبانه برای استفاده از توالت نیز کاهش می یابند.

طی یک مطالعه شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شده و یک گروه مکمل گزنه و گروه دیگر دارونما مصرف می کردند. در نهایت مشخص شد جریان ادرار در گروهی که مکمل گزنه دریافت کرده بودند ۱۴ درصد افزایش داشته است. اما نتیجه قابل توجه دیگر کاهش ۴۰ تا ۵۳ درصدی ادرار باقی مانده در مثانه بود.

این به معنای توقف احساس نیاز به استفاده مکرر از توالت برای بسیاری از مردانی بود که این مکمل را دریافت کرده بودند.

برای دیدن موارد بیشتر در مورد فوق میتوانید به متن مربوط به پروستاهرب در لینک زیر مراجعه کنی و یا اینکه برای خرید محصولات مرتبط با درمان پروستات با شماره ۰۹۳۵۴۹۲۵۸۷۶ تماس حاصل نمایید

پروستاهرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.