آبان ۱۴, ۱۳۹۷ مضرات ماهی تیلاپیا

مضرات ماهی تیلاپیا

غذاهای دریایی به خصوص ماهی منابع مهم و بزرگ پروتئین و ویتامین هستند. اما طبق نظر کارشناسان محققین باید از خوردن ماهی تیلاپیا جداً خودداری کرد. این ماهی پرورشی ارزان قیمت، یکی از پرطرفدارترین ماهی هاست. اما دلایل علمی نشان دهنده آن است که خوردن این ماهی نه تنها سودمند نیست بلکه مضراتی نیز دربردارد.
مضرات ماهی تیلاپیا

مقادیر بالای امگا ۶

امگا ۳یکی از رموز سلامتی در سنین میانسالی می باشد. که کمبود آن سبب بروز آلزایمر می گردد. طبق تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه Wake Forest گزارشی که از مضرات ماهی تیلاپیا و محتوای اسید چرب امگا ۳ موجود در ماهی تیلاپیا به دست آمده حاکی از این است که، تیلاپیا از کمترین میزان امگا ۳ برخوردار است و میزان امگا ۶ در این ماهی بسیار زیاد است. در یک وعده غذایی تیلاپیا، چیزی درحدود یک همبرگر بزرگ و چرب و یا شاید بیشتر از آن امگا ۶ وجود دارد.

ماهی تیلاپیا و آلزایمر

یکی از مضرات ماهی تیلاپیا و اسیدهای چرب موجود در امگا ۶ ماهی تیلاپیا اسید آراکیدونیک می باشد. این اسید آسیب های التهابی قبل از آلزایمر را افزایش می دهد. ولی در ماهی هایی همچون اوزون برون، قزل آلا و یا حتی ساردین و دیگر ماهی ها خبری از این اسید بیماری زا نیست.

پرورش ماهی تیلاپیا

تیلاپیا دومین ماهی پرورشی در جهان است. دلیلش این است که ماهی تیلاپیا بسیار سرسخت است و به راحتی از هر نوع غذایی که در دسترسش قرار بگیرد تغذیه می کند و زنده می ماند. این بزرگترین و بهترین مزیت برای پرورش دهندگان ماهی است.

به این معنا که پرورش دهندگان ماهی نیازی به پرداخت هزینه های سنگین جهت تغذیه تیلاپیا نسبت به دیگر آبزیان از جمله قزل آلا ندارند. در نتیجه ارزان ترین غذاها و در عین حال بی کیفیت ترین ها را برای تغذیه این جاندار استفاده می کنند.

آنها را با تعداد بالا پرورش می دهند و این سبب انتقال سریعتر بیماری بین آنها شده و از این رو، آنتی بیوتیک بیشتری جهت زنده نگه داشتن آنها استفاده می کنند.

حالا خودتان قضاوت کنید، یک ماهی که تغذیه سالم نداشته و مدام تحت مصرف آنتی بیوتیک بوده آیا ارزش غذایی مناسبی دارد.

تیلاپیا یکی از عوامل سرطان

یکی از مضرات ماهی تیلاپیا این است که این ماهی پرورشی ۱۰ برابر بیشتر از دیگر ماهی ها ناقل مواد سرطان زا می باشد. با آزمایشات انجام شده بر روی مدفوع این ماهی متوجه شدند که مقدار بسیار زیادی دیوکسین در بدن این ماهی وجود دارد. دیوکسین یکی از سمی ترین مواد بر روی کره زمین بوده و از دلایل مهم بروز سرطان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.